Web Sitesi Kullanım Koşulları
-Temsilcisi olduğumuz firmaların ürünlerinde, her türlü teknik ve görsel değişiklik yapma hakları saklıdır.
-Firmamız ürünlerin fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar
-Web sitemizdeki tipografik ve/veya fiyat hatalarının olabileceği gözönünde bulundurularak, güncel stok ve fiyat bilgisi için lütfen telefon ediniz.
-Sitede kullanılan tüm logo ve markalar tescillidir.
-Bu site, ürünlerimiz ve fiyatlarımız hakkında, değerli ziyaretçilerimizin bilgi alabilmesi için açılmış olup, internet üzerinden herhangi bir e-ticaret amacı gütmemektedir.
-Sitemizdeki tüm yazılı ve görsel materyel Fil Elektronik'in izni olmadan kullanılamaz.


Fil Elektronik Mail Order Sistemi Prosedürü
Web sitemizde satışa sunduğumuz tüm ürünleri yeni uygulamaya soktuğumuz Mail Order sistemi ile satın alabilirsiniz. Mail Order sistemi, kredi kartınız ile internette sanal alışveriş yaparken ortaya çıkabilecek çeşitli sorunları önlemek için geliştirilmiş bir sipariş sistemidir. Burada İnternet üzerinde kredi kartı yada şahsi bilgileriniz kesinlikle gözükmez. Standart kredi kartı kullandığınız bir alışverişinizde olduğu gibi tüm özel bilgileriniz güvenli şekilde kalır. 

1- Web sitemizde bulunan ve satın almayı planladığınız ürün yada ürünlerin bilgileri, ayrıntıları ve güncel stok durumu hakkında 0232 464 92 79 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak bilgi alarak teyitleşiniz. 
2-Aşağıda bulunan Mail Order Formumuzu indirerek, kendi el yazınız ile doldurunuz ve imzalayınız.
3- Bu formu bize 0232 422 27 96 numaramızdan fakslayınız. Bu form bize fakslandığı anda alışverişe konu olan ürün yada ürünler tarafımızdan isminize bloke edilir ve kredi kartınızdan herhangi bir işlem yapılmaz.  
4- El yazınızla doldurup imzaladığınız formun aslını ve kimlik fotokopinizi "tüm masrafları bize ait olmak üzere" ödemeli olarak bize gönderiniz.
5- Formun aslı ve kimlik fotokopiniz elimize ulaştığı anda istediğiniz ürün yada ürünlerin tutarı kredi kartınızdan tahsil edilecek ve ürünler formda belirtilen adrese faturası kesilerek "tüm masrafları bize ait olmak üzere" kargo ile gönderilecektir. 
6- İstediğiniz ürün yada ürünlerin kargoya veriş tarihi, kargo numarası arzu ettiğiniz (Telefon, e-posta yada faks) şekilde tarafınıza bildirilecektir.  

Mail Order Formu (Form PDF formatındadır. Programı Adobe web sitesinden indirebilirsiniz)

UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!

Fil Elektronik Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.


MADDE 1 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

Firma Resmi Adı : Fil Elektronik Ltd. Şti.
Firma Adı : Fil Elektronik
Yetkili Kişi :
Telefon: +90 (232) 464 9279 :
E-mail: : info@filelektronik.com
Adres : 1391 Sokak No.6 Alsancak - 35220 - Izmir / Türkiyr
Vergi No :  
Vergi Dairesi  

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.filelektronik.com/ alışveriş sitesine üye olan kişi. 
Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır


MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’Ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden Fil Elektronik sorumlu tutulamaz.

4.4  - Fil Elektronik , sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sipariş konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Fil Elektronik  ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarakkullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Fil Elektronik'e ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Fil Elektronik 'e gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7-   Fil Elektronik mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Fil Elektronik 'e gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri Fil Elektronik tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde   Fil Elektronik''e faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün Fil Elektronik 'e gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen,niteliği itibari ile hılzlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. İzmir merkezli şirketimizden ürünleri direk kendiniz teslim alabilir veya kargo firmalarıyla gönderim yapılmasını talep edebilirsiniz. Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 3 (üç) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile   Fil Elektronik'in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.